- Sleek and Flush Design - Clean lines with no handles or angled door frames, ensuring a modern, architectural look.
- Easy Finger Pull to Open Mechanism - Latest DTC Finger pull mechanism provides easy access and ensures durability.
- Premium Rounded Edge Vanity - Smooth, rounded edges for a refined and polished appearance.
- Soft Closing Door - Equipped with one soft-closing door to enhance user comfort with quiet and smooth operation.
- Wall-Hung Installation Kit - Comes with easy wall-hung mounting kits for a hassle-free setup.
- Compact Size - 600mm width makes it ideal for compact bathroom spaces.
- Including -20mm Pure White Silica-Free Quartz
This compact unit blends practical storage with modern design, ideal for creating a functional yet stylish small bathroom
| Model | ROM-600 |
| Type | Wall-Hung Vanity |
| Width | 600 mm |
| Depth | 460 mm |
| Height | 400mm |
| Colour | Satin White/ Satin White/ Bur Oak |
| Series | Rome |
| Number of drawers | 1 Soft-Closing Door |
| Material | MDF |
| Handle type | Finger Pull |
| Hinge type | DTC Soft Close |
| Warranty | 10-Year Product Warranty1-year parts and labour |
